Amateur radio station Czech Republic - my name: František Javůrek, QTH: Brno, LOC: JN89HE, ASL: 205m
Home FRQ :

439.000 - OK0BH
438.925 - OK0BAB
Scheme :

1024x768,
IE, Mozilla
Výroba QSL :

OK1DRQ
Elliprint

Program pro úpravu pamětí Xaesu FT-60 a návod na použití


Program k ovládání pamětí u stanice Yaesu FT-60 stahujte ZDE. Program si stáhněte, rozbalte a nainstalujte. Před prvním použitím je třeba provést úpravu, kterou pro vás popsal včetně návodu na ovládání kolega ICE.Návod na úpravu a ovládání programu
Autor : ICE -   OK2-36188
  1. Vyrobíme si kabel pro FT-60 dle Frantových stránek a popisů. Lze použít libovoulný F-Bus kabel i pro mobilní telefony jen se dá jiná koncovka.

  2. Naistaluje program FT-60 commander, a než ho spustíme musíme nastavit ve Windows v "ovládacích panelech" - "místa a jazykové nastavení" - "místní nastavení" - "vlastní nastavení" a pak v záložce "Čísla a Měna" nutno zaměnit "," za "." (desetinnou čárku za tečku), jinak program bude hlásit chybu a nebude pracovat.

  3. Poté spustit program a připojit VYPNUTOU STANIČKU ke kabelu.

  4. Stisknout tlačítko pod PTT a držet ho při zapnutí staničky, a následně vybrat poslední položku CLONE. Potvrdíme ji tlačítkem F/W

  5. Spustíme program FT-60 comander, nastavíme port na kterém to máme zapojené, spustíme stáhnutí dat ze staničky a po odkliknutí "OK" v programu podržíme na FT-60 tl. PTT než se neukáže na LCD staničky "--TX--" a naní jen sledujeme jak se načítají procenta až do 100% jak v pc tak na staničce vidíme jak nabíhá progres metr.

  6. Po dokončení se nám vše zobrazí v pc v přehledné tabulce. Nyní můžeme (a nemusíme) staničku vypnout. Doporučuji kabely připojovat a odpojovat při vyplé staničce.

  7. Upravíme v programu co je potřeba a uložíme náš výtvor do souboru. Tuto zálohu můžeme nahrát do stávající staničky nebo i do jakékoliv jiné

  8. Nyní (pokud jsme staničku nevypli) nám na ní stále svítí CLONE. V programu FT-60 comander dáme nahrát data do staničky a po odkliknutí hlášky "OK" zmačneme na staniče tlačítko pod PTT, a nyní se nám zobrazí na LCD staničky "--RX--" a data se nám nahrávají zpět. Nyní nesmíme na nic šahat a počkáme než se nám vše nahraje zpět do připojené staničky.

  9. Po dokončení můžeme staničku vypnout a odpojit.

  10. Dbejte na to, aby byla stanička aspon na 50% nabitá, předejte poškození firmware. Nepřipojujte a neodpojute kabel dokud je staničky zaplá.


Veškeré tyto činnosti delate na svoje riziko, a ja ani autor webu nenesou zadnou odpovednost za poskozeni ci zniceni stanicky ci pc, k čemuž může dojít při neodborné manipulaci při propojování, či nesprávně vyrobeným kabelem. Vše je však prakticky odzkoušeno a bez problémů.


 


Texty a úprava: František Javůrek ©