Amateur radio station Czech Republic - my name: František Javůrek, QTH: Brno, LOC: JN89HE, ASL: 205m
Home FRQ :

439.000 - OK0BH
438.925 - OK0BAB
Scheme :

1024x768,
IE, Mozilla
Výroba QSL :

OK1DRQ
Elliprint

Portable Holý Kopec u Přerova

Autor : Franta OK2FJ   (Highlander Brno)
V sobotu 4.7.2009 jsme vyrazili společně s Jokerem na Holý Kopec u Přerova, kde mají základnu místní radioamatéři. Počasí se po předchozích dnech umoudřilo, tak jsme vyrazili na portable. Já se svou HAM výbavou a Joker s PMR a cílem trošku se seznámit s radioamatérskou technikou a provozem, jelikož se v budoucnu hodlá stát také koncesovaným radioamatérem.

Na místě jsme navštívili místní radioamatéry, a po patřičném seznámení a pokecu o všem možném jsme se odloučili a postavili "palebné stanoviště" o kus dál u vodárny, abychom se vzájemně nepřekřikovali :-)

Ve výbavě máme na KV, VKV a UKV TRX Yaesu FT-897 s anténou FD-4 a Diamond X-30. Jelikož probíhá polní den, ladím 2m a jelikož nezávodím, alespoň rozdávám body. Zkoušíme i KV, ale po poledni samozřejmě nic krom 14MHz. K večeru se otevírá i 3.5MHz, tak zkoušíme štěstí. Tomáš "Joker" se s mojí FT-897 prakticky seznamuje s ovládáním TRX a provozem na SSB.

Počasí je přesně opačné proti našemu poslednímu portable- jsme vysušení, dehydrovaní a pečení za živa. Jen v dálce cca 10km viditelně už pár hodin pořádně leje- vidíme od mraků dolů husté "závěsy". K nám to ale nedošlo.

Jsme spokojení, Tomáš si udělal nějaká ta spojení na PMR, já rozdal body v polním dnu, a můžeme jet domů.


Na fotografie z této akce se můžete podívat zde.Základna místních radioamatérů

Radiokomunikační věž

Opět místní základna

Nezbytný servis před závodem

Naše "palebné stanoviště"

Připraveni k akci

Naše antény

Tom se seznamuje s HAM

...a k čemu je asi tnhle čudlík?


Texty a úprava: František Javůrek ©