Amateur radio station Czech Republic - my name: František Javůrek, QTH: Brno, LOC: JN89HE, ASL: 205m
Home FRQ :

439.000 - OK0BH
438.925 - OK0BAB
Scheme :

1024x768,
IE, Mozilla
Výroba QSL :

OK1DRQ
Elliprint

CB rozhledny 2009

Autor : Franta OK2FJ   (Highlander Brno)
Tak jsme se opět po roce zůčastnili CB akce Rozhledny 2009. Tentokrát jsme zvolili s Mildou Brno větší "terénní nerovnost", než v minulých ročnících, a to Suchý Vrch (krerýžto jsme přejmenovali na Mokrý Vrch). Díky pořádání rozhleden na "B" pásmu bylo oproti minulých ročnících rušení minimální a téměř všechny ostatní rozhledny jsme slyšeli naprosto bezchybně s neskutečně silným signálem, což nás potěšilo.V sobotu 30.5.2009 kolem poledne vyrážíme za deště z Brna směrem na sever naší vlasti s cílem Suchý Vrch. Kolega Milda přímo kypí nezdolným pesimismem co se počasí týče, ovšem já pevně věřím (poprvé) našim rosničkářům a doufám, že se dle předpovědi počasí umoudří, a k večeru mraky ustoupí. Tak se i stalo, a na Suchý vrch jsme dorazili už za slunného počasí. Jelikož jsme ještě na Sucháči nebyli, nemůžeme najít vhodné místo pro naše stanoviště, kam by se vešla i KV anténa. Nakonec nám poradí přítomný Jocker připravující se na PMR akci, že cca 1km od parkoviště je pěkné místo- Bradlo. Na několik pokusů přenášíme z auta všechen nezbytný materiál na místo a stavíme na CB Black Pirata, a na KV horizontální Windomku. Pořizuji pár fotek a nadále se věnujeme sestavování a testování techniky.

Na CB akci mám Allamat 296 New s Black Piratem, na KV Yaesu FT-897 a horizontál Windomku. Po zprovoznění techniky zjišťuji, že slyšíme pouze pořadatelskou stanici, ostatní ani náznakem. Jsem značně zklamán, a pro úsporu energie z našeho aku 18Ah vypínám moji portejblovou zářivku. Jaké překvapení- po vypnutí zářivky vyskočila rafika s-metru a téměř všechny stanice máme plným signálem. Zkouším opět zapnout zářivku, a rázem jde rafika s-metru na nulu. Nechápu. Měnič v zářivce by měl nárok rušit, ale aby "žral signál" bez rušení? No to slepej neviděl. No, neřeším to a jsem rád, že máme všechny "v přijímači". Zkouším pár spojení na KV, ale pak už se věnujeme akci rozhleden.

Říkali jsme si, že po skončení rozhleden provětráme ostatní stanice, a uděláme pár DX na KV, ale zima a vlhkost je tak velká, že všichni mizí a my taky- do připraveného rybářského bivaku.

Ráno vylézám natěšenej na fotografie ranní inverze z vrcholku kopce, ale jsme v mracích. Zima a vlhkost je ještě větší, než v noci, a nemít na sobě všechno oblečení včetně zimního, asi bych zmrznul. Vylévám zkondenzovanou vodu z TRXů, přepínače antén a různých dalších udělátek, a narychlo se zahříváme kávou a balením. Z vrcholu odjíždíme zmrzlí, mokří, ale spokojení.


Na fotografie z této akce se můžete podívat zde.Pohled z vrcholu

Pohled z vrcholu

Jocker na PMR akci

Pohled z vrcholu

Pohled z vrcholu

Pohled z vrcholu

Pohled z vrcholu

Pohled z vrcholu

Vysílače na vrcholu

Přichází večer

Naše antény

Moje KV pracoviště

Milda je ráno unaven :-)

Moje maličkost

Náš hardware
 


Texty a úprava: František Javůrek ©