Menu :
----------------------
Úvod
Začínáme
Výběr střely
Nabíjení střel
Čištění hlavně
Odlévání střel
DIY doplňky
Zajímavosti
----------------------
Ostatní zbraně
bez ZP od 18-ti

----------------------
Články o zbraních obecně
----------------------
E-mail
----------------------
radio-foto.eu
1280x1024,
IE, Mozilla

Demontáž drumu a dnového šroubu

Autor : Franta "Sagitarius"U replik perkusních zbraní sice není nutné po celou životnost zbraně demontovat dnový šroub, ale občas se může vyskytnout potřeba demontáže. Dnový šroub vša nelze vyšroubovat rovnou. Je v něm totiž zboku našroubován drum, který je nutné demontovat nejdřív.

Nejdříve si najdeme vhodný šroub M6, délky cca 30mm, který jde našroubovat do drumu na místo pistonu.

Na demontáž drumu je vhodné si vyrobit jednoduchý klíč. Do kovového hranolu 20x10 [20x15]mm vyvrtáme cca 1cm od konce skrz hranol otvor o průměru 12.5mm [průměr drumu]. Z čelní strany kolmo k tomuto otvoru vyvrtáme otvor 6mm.

Z drumu odstraníme piston, vytvořený klíč nasadíme na drum tak, aby 6mm otvorem bylo možné místo pistonu zašroubovat šroub M6, který do drumu našroubujeme skrze klíč nadoraz.

Klíčem zabereme a vyšroubujeme drum.

Nyní stačí hlaveň uchytit do svěráku přes dvě hliníkové destičky, aby nedošlo k poškození hlavně čelistmi svěráku, Poznačit si polohu dnového šroubu třeba lehkým zásekem ostrým nástrojem [nutné!!!] a pak vhodným klíčem vyšroubovat dnový šroub. Nejlepší je použít železnou pásovinu 5x30mm, v níž u konce vytvoříme čtvercový otvor na nálitek dnového šroubu, na který tento klíč nasadíme.

Texty a úprava: František Javůrek ©