Menu :
----------------------
Úvod
Začínáme
Výběr střely
Nabíjení střel
Čištění hlavně
Odlévání střel
DIY doplňky
Zajímavosti
----------------------
Ostatní zbraně
bez ZP od 18-ti

----------------------
Články o zbraních obecně
----------------------
E-mail
----------------------
radio-foto.eu
1280x1024,
IE, Mozilla

Ardesa vs. Pedersoli, aneb zlatá Ardesa

Autor : Franta "Sagitarius"Dodnes jsem byl věrný značce Ardesa, ale nakonec jsem podlehl a objednal "kvalitu" od D.Pedersoliho. Jak to dopadlo vám nyní přiblížím právě zde.Tak mi dnes přišla moje první puška od Davide Pedersoli- Kentucky 45. Na základě mnohých "zaručených" zpráv jsem byl přesvědčen, že budu mít na rozdíl od mých Ardes konečně něco extra kvalitního. No, nebudu vás napínat, po rozbalení a prohlídce mě čekalo naprosté zděšení. Věřte mi- a to říkám ve střízlivém stavu a s čistým svědomím- Zlatá Ardesa!

Hned na první pohled mě šokoval Odlomený rožek na horní straně pažby. Dále pak zapuštění ozdobného protikusu zámkové desky a desky patchboxu- utopené hluboko pod povrchem pažby, místy až téměř 2mm! U všech mých Ardes to bylo vždy krásně zabroušené v rovině s pažbou.

Další šok čekal po sejmutí hlavně- všude mosazné piliny. Ti magořui ve výrobě to prostě odvrtali a ani se naobtěžovali sundat hlaveň a vysypat piliny. Další šok čekal na úchytu hlavně- vyvrtaný téměř mimo plochu úchytu. Tak si tak říkám- bude lauf držet, nebo mi to nafackuje při prvním výstřelu?

A poslední perlička- povrch hlavně je vyleštěn jen na 5 viditelných plochách osmiúhelníku. Na těch třech, co zapadají do pažby, mi to připadá, jakoby zrovna dělníkovi u Pedersoliho skončila šichta- jen nahrubo ofrézované, místy černé, místy hnědé, čož svědčí o nevykartáčované korozi, která je součástí technologie horkého brynýrování, které nebylo řádně technologicky dokončeno. Hrozí zde tedy postupná koroze hlavně, což není zrovna potěšující pro čerstvého majitele zbraně. U Ardesy bylo vždy všech 8 stran stejně kvalitně opracovaných a dobře nabrynýrovaných.

A srovnání? Ardesa Kentucky 45 stojí momentálně cca 6.600,-Kč, D.Pedersoli Kentucky 45 cca 13.500,-Kč, což je dvojnásobek. Ve výsledku však dostanete za dvojnásobnou cenu asi tak desetinovou kvalitu. Můj osobní závěr? Připadá mi to jako kdyby tento kus byl odpadem, který omylem zapomněli vyhodit do popelnice.

Jediné, co v té krabici bylůo kvalitní, je DVD s filmem z výroby u D.Pedersoli. Nutno uznat, že Sci-Fi filmy točit umí. Přiložit takový film o kvalitě výroby k takovému výrobku považuji za výsměch budoucímu majiteli zbraně.

Od D.Pedersoli to byl můj první a určitě taky poslední nákup. Jak vidno, kvalita výroby D.P. už spadla až pod úroveň běžné levné čínské "spotřebky".

A teď mě prosím omluvte, jdu se do koutka vybrečet :-(
Reklamace....


Tak jsem vyrazil z Brna do Prahy zbraň reklamovat k prodejci. Prodejce odmítl sundat hlaveň, aby se přesvědčil, jakou prasárnu mi to dodali s tím, že hlaveň se nesundává, a že jsem ji neměl sundávat ani já. Zřejmě se domnívají, že zákazník nemá právo si zbraň zkontrolovat. Když jsem oponoval, že je zbraň v tomto stavu nebezpečná, a že hlaveň může po několika výstřelech uletět, pán mi sdělil, ať přijdu, až uletí. Už vidím, jak s dírou v lebce letím do prodejny reklamovat kvér. Z toho, že chyběl rožek pažby jsem byl obviněn já, i přes to, že v tomto stavu jsem zbraň vybalil- a nebyla první- předchozí mi také přišla s prasklou pažbou. To jsem ovšem nereklamoval a slepil epoxydem.

Paní prodavačka byla vstřícnější a nabídla odeslání zbraně výrobci k reklamaci. Ovšem vzhledem k tomu, že bych musel čekat (podle sdělení několika jiných střelců) i mnoho měsíců, odmítl jsem s tím, že si zbraň opravím sám, což je pro mě přijatelnější, než čekat, když jsem se na pušku tak těšil.

Opravdu mi nedělá problém zbraň si sám opravit, dokonce mě to i baví, ovšem udělalk jsem si obrázek o kvalitě výroby u Pedersoliho, ale i o přístupu pána prodejce, z jehož reakcí jsem měl pocit, že tím špatným jsem vlastně já. Sám jsem jim v mailu nabídl možnost, že z toho nebudeme dělat kovbojku, pokud by jim to činilo problémy, a jsem schopen si to opravit. Mě by stačilo, kdyby v klidu uznal, že je to opravdu šmejd a domluvili bychom se jako lidi. Ale dělat ze zákazníka pomalu zločince, že si dovolil sundat hlaveň (čímž jsem si nepochybně zachránil minimálně zdraví).... No, holt Nová doba.

Název firmy, nebo jméno prodejce záměrně neuvádím, neboť nejsem mstivý, ale rozhodně už vím, že na dobírku už určitě nee. Jedině osobně a zbraň si hned na místě podrobně zkontrolovat.

OPRAVENO, VYLEPŠENO


Tak jsem dodělal opravy- Epoxydem s dřevěnými pilinami jako plnivem jsem podtmelil mosazné desky, vepředu jsem zakrátil o 3mm pažbu a převrtal úchyt, předek pažby zarovnal k mosaznému zakončení, a nakonec jsem vygravíroval na patchbox a protikus zámkové desky nějaké ty ornamenty, aby to nevypadalo tak obyčejně. Samozřejmě pušce jsem "postavil" dřevěnej kufřík, aby jí nebyla zima. Konečně jsem spokojenej, i když špatná zkušenost už zůstane

Texty a úprava: František Javůrek ©